Egy kis matek? Agyalok egy ideje ezen, de még nem jöttem rá.


2+3=10

7+2=63

6+5=66

8+4=96

Akkor

9+7=?

Aki tudja számolja ki és írja meg,hogy miért!Köszi!


2010. márc. 11. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

2+3=5 5*2=10 Tehát összeadod és első taggal megszorzod az összeadás eredményét

7+2=9 9*7=63 és igy tovább a többi is.

Tehát ebből következően a megoldás:

9+7=16 --) 16*9=144

2010. márc. 11. 19:29
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. márc. 11. 19:32
 3/5 anonim ***** válasza:

2+3=10


Ez úgy hülyeség ahogy van!Matematikában konkrétum van képzelgés nem!Hol van itt szorzójel? Akkor?

2010. márc. 11. 19:36
 4/5 anonim ***** válasza:
19:36, látom nem érted.
2010. márc. 11. 19:46
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerintem jó,nekem is ez jött ki a válaszadóval egy időben jöhettem rá(Nekem egyébként kb 20 perc kellett,mert neki álltam bonyolítani).Először négyzetben gondolkoztam és más...hosszú,de szerintem is ez a megoldás.

Egy IQ felmérésnek kaptam a haveromtól.Állítólag,aki megoldja,120 feletti az IQ szintje.Holnap kiderül,mert rákérdezek nála,néhány embernek szintén feladta...

2010. márc. 11. 19:52