Ezt hogyan kell megcsinalni/elvegezni?


Sziasztok!

Ezt hogyan kell elvegezni, mert nemtudom

szeretnem ha segitenetek es akkor nagyon megkoszonnem :))


matek es a tortreszhez kapcsolodik, nagyon regen csinaltuk es elfelejtettem es plusz meg elo is vettuk ezt az anyagot...


leirom


2bol egy egesz ketto tized


2meg 13 egesz ot tized


ilyenek, hogy hogyan kene elvegezni szoval az eredmeny az hogy lessz meg?

(bocsi a hulye kerdesert, de nekem most nagyon fontos)



2015. szept. 1. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:

egy egész 10/10+2/10=12/10 egy egész 2/10=12/10

2 egész 20/10

(20/10)-12/10=8/10

2015. szept. 1. 14:50
 2/10 Bugya Péter ***** válasza:

2-1,2

20/10-12/10=8/10=4/5

2+13,5

20/10+135/10=155/10=31/5

2015. szept. 2. 10:34
 3/10 Bugya Péter ***** válasza:
Elrontottam, nem 31/5, hanem 31/2
2015. szept. 2. 10:35
 4/10 A kérdező kommentje:
nem ertem :(
2015. szept. 2. 15:07
 5/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, te érted egyáltalán, hogy mit írtál le?


Ezt írtad le: 2-1.2


Ez egy egyszerű kivonás, még tört sem kell hozzá nyílván 0.8 az eredmény, ami persze = 8/10=4/5.

2015. szept. 3. 19:28
 6/10 A kérdező kommentje:

de hogyan kell elvegezni, mert nem ertem :((


leirom megegyszer : 2 kivonas 1 egesz 2 tized az mennyi???


2 osszeadas 13 egesz 5 tized ez mennyi ?


Elmagyaraznatok hogy...miert annyi az annyi ?

2015. szept. 5. 14:40
 7/10 anonim ***** válasza:
Javaslom olvasd vissza a saját kérdésed is, meg a válaszokat is legalább 10-szer, de lassan! Azt sem érted, amit leírtál...
2015. szept. 5. 16:10
 8/10 A kérdező kommentje:
ertem amit leirtam csak nemtudom jobban leirni
2015. szept. 6. 10:32
 9/10 A kérdező kommentje:
:(
2015. szept. 6. 10:33
 10/10 A kérdező kommentje:

2- 1 egesz 2/10 , az mennyi es hogyan kell kiszamolni ?


2-13 egesz 5/10 , hogyan kell kiszamolni es mennyi az eredmeny ?


Annyira regen csinaltuk hogy mar kiment a fejembol

2015. szept. 6. 10:37