5(X+1)-7=3(X-2)-4

2015. aug. 24. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Először bontsd fel a zárójeleket, utána rendezd át úgy, hogy a bal oldalon legyenek az x-ek, jobb oldalon a számok.
2015. aug. 24. 21:44
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mivel van problémád. Csak az egyenletmegoldással, vagy a zárójeles műveletekkel, esetleg a műveleti sorrendekkel?


Enélkül, úgy gondoltam, hogy az egyenlet megoldást magyarázom.

A lényeg: az egyenlőség megmarad, ha mindkét oldallal ugyanazt tesszük; például, mindkét oldalhoz hozzáadunk 5-öt.

Ha nem csak összevonásokat végeztem az oldalakon belül, hanem mindkét oldalt ugyanúgy módosítottam, akkor a sor végi • után írtam meg, hogy mit tettem mindkét oldallal, aminek végrehajtása a következő sorban látszik.


(X+1)-7=3(X-2)-4


5*(x+1)-1 = 3*(x-2)-4

5*x + 5*1 -7 = 3*x – 3*2 -4 • -(3*x)

2*x + 5 -7 = -6 -4

2*x -2 = -10 • +2

2*x = -8 • /2

x = -4

2015. aug. 24. 21:45