Nem értem! Valaki elmagyarázná? (matek)


1. Határozd meg két szám, a 9 és a 16 számtani és mértani közepét! Milyen összefüggés van a számtani és mértani közép között?


2.Definiáld az oszthatóság fogalmát! Milyen számjegy írható az x illetve az y helyére, ha 9|5𝑥31̅ és ha 2|479𝑦̅ ?


3.Határozd meg 𝑙𝑜𝑔28 értékét! Milyen x-re teljesül a lg x = lg 4 + lg 8 egyenlőség?


4. Oldd meg az alábbi egyenletet a valós számok halmazán!


𝑙𝑜𝑔 5 (x + 1) + 𝑙𝑜𝑔 5 (x - 1) = 𝑙𝑜𝑔 5 8 + 𝑙𝑜𝑔 5 (x - 2)


5.Hogyan határozható meg a legkisebb közös többszörös és a legnagyobb közös osztó?


Adj meg két számot, melyeknek a legnagyobb közös osztója 12!


Köszönöm



2015. aug. 22. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Most csak az első feladat első részére van időm.


A számtani közép képlete: A(a;b;...;n) = (a+b+...+n)/n


tehát 9 és 16 számtani közepe: A=(9+16)/2 = 12,5


A mértani közép képlete: G(a;b;...;n) = n.gyök(a*b*...*n)


Itt sokmindent leírnak róla, példák is vannak:

[link]

2015. aug. 22. 16:57
 2/2 Tom Benko ***** válasza:

2) \forall a,b\in\mathbb{Z}:a|b:\leftrightarrow\exists c\in\amthbb{Z},ac=b Oszthatósági szabályokat nézd meg az ötödikes matekkönyvedben!


5) Én az euklideszi algoritmust szoktam ajánlgatni, gyors, egyszerű, ész nélkül is megy. utána pedig lnko(a,b)\cdot lkkt(a,b)=ab. 0,12 jó pár? :D

2015. aug. 23. 10:45