Hogy kell a nevezetes azonosságokkal számolni?

2015. aug. 9. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:

pl: (a-b)*(a+b)=a^2-bˇ2


Számítsd ki számológép nélkül, hogy mennyi 99*101!


99 * 101 = (100-1)*(100+1)=100^2-1ˇ2=10000-1=9999


Erre gondoltál?

2015. aug. 9. 08:42
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen közben erre rájöttem, hogy be kell helyettesíteni. A szorzattá alakítás viszont egyszerűen nem megy. Meg mikor van egy hosszú egyenlet és "kiemelni" meg "csoportosítani" kell. Rákerestem a neten de sehol nem találtam egyszerű magyarázatot.
2015. aug. 9. 08:53
 3/4 A kérdező kommentje:
64x^3-y^3z^6=(4x^3)-(yz^2)^3=(4x-yz^2)(16x^2+4xyz^2+y^2z^4)
2015. aug. 9. 09:04
 4/4 anonim ***** válasza:
A példádban az a^3-b^3 azonosságot használják. Benne vannak ezek a fv. táblában kimásolni csak kitudod...
2015. aug. 11. 20:53