Ezeket a matek feladatokat hogy kell megoldani?


Szerdán írunk TZ-t, és a tanár ezeket adta fel gyakorlásnak, és fogalmam sincs egyik feladathoz se.

Előre is köszönöm szépen!

[link]


2010. márc. 7. 15:10
 1/2 czibles ***** válasza:

bal felső:

egyik kerület 3szorosa a másiknak és eenneka 2nek az összege 36:

x+3x=36

x=9

tehát egy kerülete 9 a másiké (miután az 3szorosa) 27


bal alsó:

párhuzamos szelők tétele:

x/350=200/150

x=466,6666667

y/120=(200+150)/200

y=210


jobb oldali:

3x=36

x=12

oldalak: 4*12=48

5*12=60

6*12=72


ezek nagyon alapfeladatok, ha ezek sem mennek keress egy matektanárt mielött nagyobb bajok lesznek..

2010. márc. 7. 17:42
 2/2 czibles ***** válasza:
ennek a*
2010. márc. 7. 17:47