a: Egy derékszögű háromszög kerülete 15, a beírható kör
sugara 1.Mekkorák az oldalai?
b: Egy derékszögű háromszög területe 100,a beírható kör
sugara 4.Mekkorák az oldalai?
2010. márc. 4. 21:37
1/1 anonim válasza:
b.
T = 100 = a*b/2 --> b = 200/a
T = négyzet + 2*(két darab derékszögű háromszög) = 4*4 + 2*4*(a - 4)/2 + 2*4*(b - 4)/2 = 4*(a + b) - 16 = 100 --> a + b = 29
a + 200/a = 29 --> a^2 - 29*a + 200 = 0 ...