7. -es matematika szöveges feladat, egyáltalán megoldható?


Egyáltalán megoldható? Mert szoktak a könyvükben olyan feladatok lenni, amik becsapnak, nem megoldhatóak. Szerintem ez is olyan. Ha megoldható, akkor hogy kezdjem?

Katinak kevesebb pénze van, mint Lillának és Móninak együtt. Hány Forintjuk lehet külön-külön, ha Katinak háromszor annyi, Lillának 150 Ft.-tal több pénze van, mint Móninak?


2010. márc. 4. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Móni=x Lilla=x+150 Kati=3*x

3x<x+15+x

3x<2x+150

x<150

Móninak 150-nél kevesebb pénze van,Lillának 300-nál kevesebb,Katinak 450-nél kevesebb.

2010. márc. 4. 20:29
 2/2 anonim ***** válasza:

Kati pénze-K

Móni pénze-M

Lilla pénze-L


K<L+M

Vegyünk úgy, hogy Móninak x forintja van. Akkor a szöveg szerint:


M: x ft

K: 3x ft

L: x+150 ft


Behelyettesítve:


3x<150+x+x /összevonsz

3x<150+2x /mindkét oldalból levonsz 2x-et

x<150


Tehát akkor Móninak 150-nél kevesebb forintja van, Lillának 300-nál több forintja, Katinak meg 450-nél kevesebb.

2010. márc. 4. 20:32