Írd föl az osztandót, az osztót és a hányadost a tíz hatványainak segítségével!

Például: 10000: 100= 100= 10 a másodikon;

másrészt 10000: 100= 10 a negyediken : 10 a másodikon;

ezért 10 a negyediken:10 a másodikon= 10 a másodikon,

másképp írva:10 a negyediken törtvonal 10 a másodikon= 10*10*10*10 törtvonal 10*10= 10*10= 10 a másodikon


Ezeket is ugyanígy kellene megcsinálni a példa alapján:

a, 100:1000

b, 100: 100.000

c, 10000: 10000

d, 1 tized: 1000



2015. jún. 25. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:

a) 0,1 = 10^-1

b) 0,001 = 10^-3

c) 1 = 10^0

d) u.a mint a b)

2015. jún. 25. 14:46
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja most nézem nem csak az eredményt kellett volna így.

Igazából csak még kéne nézned a hatványozás azonosságait és menne magadtól is.

2015. jún. 25. 14:47
 3/4 A kérdező kommentje:
Az eredmények nekem is megvannak, de a számolás meneténél akadtam meg, abban kellene a segítség
2015. jún. 25. 14:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Elsőt kifejtem akkor:


a) 10^2 / 10^3 Azonosság: a^n/a^m = a^(n-m)

Azaz 10^(2-3) = 10^-1


Mondom, keress rá a neten, de biztosan a könyvedben is benne van, a hatványozás azonosságaira, azokat tudni kell az ilyen feladatokhoz.

2015. jún. 25. 15:00