Mondja ki a szinusz tételt? (mi a szinusz tétel szabály)


Leírnátok ahogy általában a suliban tanítják a szabályt és a képletet? (gimi matek szóbelire kellene)

A wikipedián ás máshol olyan bonyolultan, szárazon van leírva...

Előre is köszi:)



2015. jún. 16. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyan úgy tanítják, ahogy wikipedián van.


a/b = sin(Alfa)/sin(Beta)


Egy adott háromszögben az egyes oldalak aránya megegyezik az oldalakkal szemközti szögek arányaival.

2015. jún. 16. 13:37
 2/5 anonim ***** válasza:
Helyesbítés: „…az oldalakkal szemközti szögek SZINUSZAINAK arányával.”
2015. jún. 16. 13:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt van kidolgozva:


[link]

2015. jún. 16. 14:09
 4/5 anonim válasza:

mi így tanultuk:


a/sin(A)=b/sin(B)=c/sin(C)=2R


Ahol ABC egz tetszőleges háromszög, és az a oldal az A szöggel szembe levő oldal, a b a B szöggel és a c a C szöggel :).

2015. jún. 16. 19:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólásból kimaradt, hogy az R a háromszög köré írt körének a sugara.
2015. jún. 16. 20:00