Adott: 145 és 10 . Hányszor Kell az 5-öt hozzáadni mindkét számhoz, hogy az elsô összeg 4-szerese legyen a másodiknak?

2015. jún. 14. 20:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

7-szer

145 + 7*5 = 180

10 + 7*5 = 45

180 / 45 = 4


Kiszámolása:

145 + 5*x = 4 * (10 + 5*x)

145 + 5 *x = 40 + 20*x

5*x = 40 +20*x – 145

5*x – 20*x = 40 – 145

-15*x = - 105

x = 7

2015. jún. 14. 21:12
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösz
2015. jún. 14. 21:28