2015. jún. 14. 20:57
1/2 anonim válasza:
7-szer
145 + 7*5 = 180
10 + 7*5 = 45
180 / 45 = 4
Kiszámolása:
145 + 5*x = 4 * (10 + 5*x)
145 + 5 *x = 40 + 20*x
5*x = 40 +20*x – 145
5*x – 20*x = 40 – 145
-15*x = - 105
x = 7
2/2 A kérdező kommentje:
Kösz
2015. jún. 14. 21:28