5 mol ammóniagáznak mennyi a tömege?

vagyis inkább az érdekelne hogyan kell ki számolni

2015. jún. 12. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:

NH3


M= 14 + 3*1 = 17 g/mol

n=5 mol

m=n*M = 5 mol * 17 g/mol = 85 g

2015. jún. 12. 09:28
 2/4 anonim ***** válasza:

Előveszed a képletét: NH3

Tehát egy ammóniamolekulában van egy nitrogénatom és 3 hidrogénatom.


Ha veszel 5 mól ammoniamolekulát, akkor abban 5 mól nitrogénatom és 3*5 (=15) mól hidrogénatom lesz.


Ezután a periódusos rendszerben megnézed a nitrogén és a hirdogén moleráis tömegét (relatív atomtömegét).


nitrogén: 14 g/mól

hidrogén: 1 g/mól

(kerekítettem, de nem muszáj ennyire)


-----

Általánosságban:

M: moláris tömeg [g/mól]

n: anyagmennyiség [mól]

m: tömeg [g]


képlet: m = n * M

-----


Nekünk 5 mól nitrogénatom tömege kell, illetve ehhez hozzá kell adni 15 mól hidrogénatom tömegét:

5 mól * 14g/mól + 15 mól * 1 g/mól = 70 g + 15 g = 85 g

2015. jún. 12. 09:32
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget,ha elöttem van a feladat meg tudom csinálni de ha nem nézem eléggé elveszek.Sajnos
2015. jún. 12. 12:01
 4/4 anonim ***** válasza:

5*(14+3*1) ami a periódusos rendszerben fel van tüntetve az mind moláris tömeg azokat csak össze kell adogatni


amúgy lesznek itt bajok, ez egy nagyon easy példa

2015. jún. 12. 12:31