Egy lövedék 236 mm átmérőjű. Mekkora a tömege, ha a vas sűrűsége 7,8g/ köbcm?

2015. ápr. 26. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
és a lövedéket vegyük hengernek?
2015. ápr. 26. 14:58
 2/4 A kérdező kommentje:
vasgolyó
2015. ápr. 26. 15:02
 3/4 anonim ***** válasza:

236mm 23,6cm (ez vmi ágyúgolyó lesz)

pí/6*d^3

6882cm^3


ró=m/V


ró*V=m=7,8*6882=53682g ~ 53,7 kiló

2015. ápr. 26. 16:05
 4/4 A kérdező kommentje:
A 6882 köb cm az hogyan jött ki?
2015. ápr. 26. 19:16