50 g tömegű és 600 m/s sebességű lövedék fába fúródik. A fékezőerő 15000 N. Mekkora utat tesz meg a lövedék a fában és mennyi ideig tartott a fékezés?


2015. ápr. 8. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 8. 16:56
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát amit linkeltél nagyban más mint az én feladatom, mert ott csak erőt kellett számolni itt meg időt és utat. Az időt ki is tudtam számolni csak az út nem ment szóval ha segítenél megköszönném. danke schöne :)
2015. ápr. 8. 17:12
 3/3 Hominida ***** válasza:

Az idézett megoldás nem annyira haszontalan, de a feladat most nagyon egyszerűen oldható meg. m=0,05 kg, v0=600 m/s, F=–15000 N. F=m·a, vagyis a=300000 m/s².


t=(v-v0)/a, v=0 (a golyó megáll), ebből t=–600/–300000=0,002 s.


s=(v0+v)/2·t=600/2·0,002=0,6 m. 60 centi fában elég hosszú, de a golyó majdnem kétszeres hangsebességgel érkezik, ezért talán hihető. Ellenőrizd a számításomat.

2015. ápr. 8. 20:43