Fizika kérdés: Egy 50 km/h sebességű autónak a piros lámpáig 50 m útja van hátra. Fékezéskor a legnagyobb lassulása 6 m/s2 lehet. Legfeljebb mennyi ideje van még hátra a fékezés megkezdéséig?

2014. okt. 9. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Első lépés, hogy átváltod a km/h-t m/s mértékegységre.

Aztán, az a=dv/dt képlettel(a=6, dv=50) kiszámolhatod az időt, amennyi idő alatt 6m/s^2 lassulással meg tud állni. Ha ez megvan, akkor kiszámolod, hogy ennyi idő alatt mekkora utat tesz meg: s=(a/2)*t^2, ahol az a=6, a t-t pedig most számoltad ki. A kapott utat kivonod az 50m-ből, így megkapod hány métert tehet még meg az autó a fékezés elkezdéséig. Ha ez is megvan, akkor az s'=v*t' képlettel (s'=50-s illetve v=50) megkapod a szükséges t' időt.

2014. okt. 9. 20:30
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. okt. 9. 20:42