Kcsh kérdése:

8Kg tömegű lövedék az ágyú elsütése után a vizszintesen álló 2 m hosszú csövet 600m/s seb hadja el. Mennyit mozdul el a 4000newton súlyú hátra siklós rész, a lövedéknek a csöben történő mozgása közben?

Leírassal ha kérhetném

2013. márc. 9. 08:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Newton 2 törvényével megoldható a teljes feladat. Segítek: lendületmegmaradás és erő-ellenerő.
2013. márc. 9. 11:42
 2/3 anonim válasza:

dI=0 (lendületmegmaradás törvénye) =>

I_0=-I_1=>

600*8=400*v(G=m*g-ből a sikló rész tömege 400 kg)

v=12 m/s

A lövedék elhagyásáig eltelt idő:

t=1/300 s

ennyi idő alatt s=v*t utat tesz meg a hátrasikló rész.

s=12/300=4/100=0,04 m


sok-sok tényezővel nem számoltam, gondoltam nem egyetemre kell ez a példa, ennyi infóból viszont csak ennyi számítható.

2013. márc. 10. 18:37
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. márc. 11. 18:13