Leírassal ha kérhetném2013. márc. 9. 08:26
1/3 anonim válasza:
Newton 2 törvényével megoldható a teljes feladat. Segítek: lendületmegmaradás és erő-ellenerő.
2/3 anonim válasza:
dI=0 (lendületmegmaradás törvénye) =>
I_0=-I_1=>
600*8=400*v(G=m*g-ből a sikló rész tömege 400 kg)
v=12 m/s
A lövedék elhagyásáig eltelt idő:
t=1/300 s
ennyi idő alatt s=v*t utat tesz meg a hátrasikló rész.
s=12/300=4/100=0,04 m
sok-sok tényezővel nem számoltam, gondoltam nem egyetemre kell ez a példa, ennyi infóból viszont csak ennyi számítható.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. márc. 11. 18:13