Matek házi. Egy 6750 kg-os farakásban 200 db (fenyőfa vagy tölgyfa) gerenda van. Egy fenyőfa gerenda tömege 30 kg, a tölgyfáé 45 kg. Hány fenyőfa és hány tölgyfa gerenda van a farakásban?

2015. máj. 17. 14:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Van a darab fenyő és b darab tölgyfa gerenda. Összesen 200 darab fánk, magyarul a+b = 200.

Innen tudjuk, hogy

a*30+b*45 = 6750

a+b=200

Innentől fogva megoldod az egyenletrendszert és kész.

a = 50

b = 150

2015. máj. 17. 16:02