2015. máj. 17. 14:27
1/1 anonim válasza:
Van a darab fenyő és b darab tölgyfa gerenda. Összesen 200 darab fánk, magyarul a+b = 200.
Innen tudjuk, hogy
a*30+b*45 = 6750
a+b=200
Innentől fogva megoldod az egyenletrendszert és kész.
a = 50
b = 150