Segítene ebben a feladatban? Holnap vizsgázom és nem értem, tankönyvben sincs róla szó: Számítsuk ki a fenyőfa sűrűségét, ha 10m3 fenyőfa 45 mázsa (4500kg) Én ezt nem értem valaki segíteni nekem elmagyarázná hogy megtudjam érteni

2014. máj. 22. 17:41
 1/1 Silber ***** válasza:

A sűrűség definíció szerint tömeg osztva térfogattal.

Tömeg- és térfogatadatod pedig a feladat szövege alapján adott. Így nincs más dolgod, mint a definíciónak megfelelően elosztani a kettőt egymással.

Rho=m/V

Rho - sűrűség (kg/m^3)

m - tömeg (kg)

V - térfogat


Behelyettesítve:

Rho=m/V=4500/10=450 kg/m^3 a fenyőfa (átlag)sűrűsége.

2014. máj. 22. 17:44