2014. máj. 22. 17:41
1/1 Silber válasza:
A sűrűség definíció szerint tömeg osztva térfogattal.
Tömeg- és térfogatadatod pedig a feladat szövege alapján adott. Így nincs más dolgod, mint a definíciónak megfelelően elosztani a kettőt egymással.
Rho=m/V
Rho - sűrűség (kg/m^3)
m - tömeg (kg)
V - térfogat
Behelyettesítve:
Rho=m/V=4500/10=450 kg/m^3 a fenyőfa (átlag)sűrűsége.