Sürgős! Egy 1,6 kw teljesítményü gép mennyi idő alatt végez 4800 J munkát?

(Azt mondták a mértékegységre kell figyelni!)
2015. jún. 8. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:

A kW jelentése: ezer watt, ugyanis a „kilo” jelentése „ezer”.

Az 1,6 kW teljesítményű gép egy óra alatt 1,6 kWh munkát végez, ami az előzőek alapján 1600 Wh.


1 Joule 0,000277 Wh; a 4800 Joule 4800*0,000277=1,3296 Wh.


Az 1600 Wh-ás gép 1,3296 / 1600 = 0,000831 óra alatt végez 4800 Joule munkát.


1 óra 3600 másodperc. A 0,000831 óra 0,000831*3600 = 2,9916 mp


Az 1,6 KWh teljesítményű gép ≈ 3 másodperc alatt végez 4800 Joule munkát.

2015. jún. 8. 18:34
 2/2 anonim ***** válasza:

Pontosan 3, és a kWh-t szerintem feleslegesen kevered ide.


A teljesítmény definícióját kell elővenni: egységnyi idő alatt végzett munka. Tehát teljesítmény = munka / idő.

Képelttel: P = W / t


A mértékegysége watt, ami joule/másodperc.

Képlettel: 1 W = 1 J / 1 s


Most:

P = 1,6 kW = 1600 W

W = 4800 J

t = ?


P = W / t

t = W / P = 4800 J / 1600 W = 3 s

2015. jún. 9. 09:56