Mennyi munkát végzünk, ha súrlódásmentes dugattyút (felülete 4cm²) 2cm-rel beljebb tolunk? A gáz nyomása 10^5Pa.

2015. máj. 17. 10:55
 1/2 anonim válasza:

A=4cm^2=4*10^-4 m^2

s=2cm=0,02m

p=10^5Pa

------------

F=p*A=40 N

W=F*s=0,8 J

2015. máj. 17. 12:18
 2/2 A kérdező kommentje:
jajjj,nagyon szépen köszönöm!! :))
2015. máj. 17. 12:45