Segítsen nekem valaki ebben a 10-es fizika példában. Áramforrás két sarka között a feszültség 5V. Mennyi munkát végez az elektromos mező, ha 2 millió elektron áramlik át?

2015. ápr. 8. 19:06
 1/1 Bellabás V. Levente ***** válasza:

Az elektromos mező által végzett munka az elmozdított töltés (Q) és a mező két pontja között ( a töltés az egyik pontból a másikba jut) lévő feszültség szorzata, azaz:

W=U*Q

Legyen egy elektron töltése e=1.602*10^(-19) C

N darab elektron töltése: N*e

Ezekkel: W= U*N*e

2015. ápr. 8. 21:26