Matek feladat tizedestörttel és törttel?


Valaki tudna segíteni ebben a feladatban? Vagy a tanár nem magyarázta el, vagy pont hiányoztam, de nem tudom, hogy mikor egy ilyen feladatban törtszám van, akkor, hogy számítsam ki.


[link]



2015. jún. 5. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Az két dologtól függ:


-hogyha a törteket át tudod váltani véges tizedestört alakba, akkor érdemesebb átírni tizedestörtre őket és azzal számolni.


-ha viszont nem tudod, akkor közös nevezőre kell hozni a törteket, a tizedestörteket pedig átírni törtalakba (a megnevezésük sokat segít, hogy mire írd rá, például, a 23,568-et úgy olvasod ki, hogy 23 egész 568 ezred, tehát fel tudod úgy írni, hogy 23+(568/1000), a 23-at is könnyen át tudjuk írni ezredekre).


A mostani feladatnál a 3/5 értéke 0,6, ezzel már könnyen tudsz számolni.

2015. jún. 5. 21:47
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!Először is át kell váltani,amit lehet.

3-4,5+6-2*16-0,6+10

a 3/5=0,6,4 a négyzeten 15 és a gyök 100=10

Ezután műveleti sorrend szerint első a szorzás.azaz 2*16=32

Mivel az összeadás és a kivonás egyenértékű,így balról jobbra haladunk.

3-4,5+6-32-0,6+10=-18,1

2015. jún. 5. 21:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok 4 a négyzeten természetesen 16,valamiért elírtam,de a számításban már 16-tal számoltam.
2015. jún. 5. 22:01
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. jún. 6. 09:49