Geometria - Kinek van ötlete?


Hogyan lehet kiszámolni egy háromszög területét, ha adott két oldala és a harmadik oldalához tartozó súlyvonalának hossza?

A Heron-képlethez hiányzik a harmadik oldal, a trigonometrikus területképlethez pedig a két oldal által bezárt szög. Szóval itt megakadtam. :-(

Ez egy szorgalmi feladat külön jegyért, és a tanár általános megoldást kér...

Örülnék, ha valaki tudna egy érthető levezetést adni.

Előre is köszönöm.



2015. jún. 5. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom Stewart tételnek hívják: s_a=sqrt((2b²+2c²-a²)/4). Ha a b hez tartozót akarod, akkor 2a²+2c²-b², és így a c vel.
2015. jún. 5. 19:38
 2/5 anonim ***** válasza:

Le is írom:

Legyen a,b ismert oldal, és s legyen a c hez tartozó súlyconal. Ekkor:


c=sqrt(2b²+2a²-4s²)

Ekkor K=a+b+sqrt(2b²+2a²-4s²)

k legyen K/2.

k=(a+b+sqrt(2b²+2a²-4s²)/2.

Így T=sqrt(k*(k-a)(k-b)(k-c)). Behelyettesítést csak mg tudod csinálni.

2015. jún. 5. 20:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy másik ötlet:

[link]

2015. jún. 5. 21:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó módszer, sokka egyszerűbb, mint az enyém :) Én nem is nahyon gondolkoztam ennyire geometriai megoldásban, mert a kedvrncem a geometria ezen része, és még csak 10-es vagyok.
2015. jún. 5. 21:48
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazán nagyszerű, hogy mindkét módszerre kaptam megoldást!

A Stewart tételnek még utána nézek, eddig még nem hallottam róla.


A második válaszolónak köszönöm a rajzot, így nagyon szemléletes a megoldása.

Valamivel rövidebb, mint az első, de a feladatot mindkettő megoldotta.


Nagyon köszönöm a segítséget mindkét válaszolónak!

2015. jún. 5. 22:04