Ezt az an+1-an képlettel kéne megoldani nem? Viszont akkor alul mindkét n-hez kell +1? vagy hogy van ez? [link] 2015. máj. 29. 16:29
1/2 anonim válasza:
Az összes n helyére n+1-et kell írni, de vigyázz, hogy a nevezőben ne -n+1 legyen, hanem -(n+1).
2/2 anonim válasza:
elemi áalakításokkal:
2n^2+3 / 2n^2-n-21=
(2n^2-n-21+24)/(2n^2-n-21)=
1 + 24/(2n^2-n-21)
a tört nevezőjének első néhány értéke:
-20; -15; -6; 7; 24; ... innen ez növekvő
az első három esetben a nevező egyre nagyobb negatív szám, így az első három elem egyre kisebb, viszont a negyedik elem már pozitív
a negyedik elemtől kezdve szig. mon. csökkenő a sorozat, de az egész sorozat nem növekvő és nem is csökkenő