Matekházihoz egy kis segítség?


Hali


x^2+y^2-4y-4=0 és y=1


Ebből a sugarat hogyan tudom kiszámolni ?

Addig eljutottam, hogy a nevezetes azonosság (x-2)^2 + (y-2)^2 lesz :D (asszem, ha jó)


megköszönném, ha valaki segítene :s



2015. máj. 24. 12:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem, nem jó... x^2+(y-2)^2-valamennyi, már csak az a kérdés, hogy mennyi az a valamennyi. Ha ez megvan, akkor azt átviszed a jobb oldalra, és gyököt vonsz belőle; annyi lesz a sugár hossza.
2015. máj. 24. 12:41
 2/12 A kérdező kommentje:

És azt a valamennyit hogyan tudom kiszámolni?

nem igazán értem :s

2015. máj. 24. 12:51
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

x^2 + y^2 - 4y - 4 = 0


Mivel nincs x-es tag, így (x-0)^2 van, ezzel nem kell foglalkozni.


y^2 - 4y-hoz csak +4 hiányzik, ezt hozzáadjuk az egyenlet mindkét oldalához.


x^2 + y^2 - 4y - 4 = 0 /+4


x^2 + y^2 - 4y - 4 + 4 = 4


x^2 + (y^2-4y+4) - 4 = 4


x^2 + (y-2)^2 - 4 = 4 /+4


(x-0)^2 + (y-2)^2 = 8


O(0; 2) középpont

r = gyök(8) sugár

2015. máj. 24. 13:03
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. máj. 24. 13:10
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
függvénytáblázatban van egy azonosság majd mindjárt leírom
2015. máj. 24. 13:43
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
71. lap alja
2015. máj. 24. 14:27
 7/12 A kérdező kommentje:

Ott a valószínűség számítás van:D

de azért köszi

2015. máj. 24. 15:42
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
miért neked a sárga van? a fehérben ott van
2015. máj. 24. 15:44
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, sárga van.

Utána néztem viszont a neten, meg is találtam, de nem nagyon értem :s

Ez az anyag nem igazán megy, igazából lenne még egy feladat amit ki kéne számolni, reméltem ha valaki segít az elsőben, akkor megértem és megtudom oldani, de sajnos nem igazán megy:D


x^2+y^2-2x+2y-8=0 és x=2y-5

2015. máj. 24. 19:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Kotord elő a 9.-es könyvedet, és keresd meg az algebra témakörön belül a teljes négyzetté alakítás részt. Abból meg fogod érteni, hogy miért lett az y^2-4y-ból (y-2)^2-4.
2015. máj. 24. 19:12
1 2