A megoldókulcsban 10^-5 van, de sehogysem jön ki és félő hogy alapból rosszul indultam...Valaki el tudná lépésről lépésre magyarázni?Nagyon köszönöm!2015. máj. 21. 08:22
1/1 Hominida válasza:
Először is: a tengely és a háromszög sarkának a d távolsága megállapítható úgy, hogy a háromszöget a három súlyvonallal hat részre vágjuk, és az egybevágó háromszögekben 5 cm = d·cos30, vagyis d=5,77 cm =0,0577 m.
A test tehetetlenségi nyomatéka a tömegpontok tehetetlenségi nyomatékainak összege. Általában a tehetetlenségi nyomaték Θ=m·l², itt l=0,0577, m= 0.0005, 0.001 és 0.0015 kg, a sorzatösszegek rendre: 1.666e-6, 3.333e-6 és 5e-6, ezek összege 10^-5 kgm².