2015. máj. 17. 16:43
1/6 anonim válasza:
Áruld már el, hogy lehet bárminek is egyenlő a területe és a kerülete, ha ezeknek két, teljesen különböző mérőtékegysége van?
2/6 Angelo84 válasza:
gondolom "számszakilag" egyenlőt ért ez alatt. :D
legyen a 6, 8 és 10 oldalú derékszögű 3szög.
6 és 8 a befogók, 10 az átfogó.
pitagorasz teljesül, mert:
6*6+8*8=10*10
36+64=100
derékszögő 3szög területe befogó*befogó/2:
6*8/2=24
kerülete meg az oldalak összege:
6+8+10=14+10=24
3/6 anonim válasza:
Bizonyíthatóan két ilyen háromszög van:
a
6, 8, 10
és az
5, 12, 13
oldalú.
4/6 anonim válasza:
Igen, kissé pongyola a kérdés megfogalmazása.
Jobb lett volna valahogy így:
Létezik-e olyan derékszögű háromszög, amelynél a kerület és a terület MÉRŐSZÁMA egyenlő és minden oldala egész szám?
5/6 BringaManó válasza:
("és minden oldala hosszának a mérőszáma egész szám" :-);
és ráadásul kiegészítésképpen a mértékegységeket is meg kellett volna adni. hacsak nem az SI a default.)
6/6 anonim válasza:
Ha valakit érdekel, szívesen elküldöm a két háromszög meghatározásának levezetését.