Létezik-e olyan derékszögű háromszög amelynek Kerülete, területe egyenlő és minden oldala egész szám?


2015. máj. 17. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Áruld már el, hogy lehet bárminek is egyenlő a területe és a kerülete, ha ezeknek két, teljesen különböző mérőtékegysége van?
2015. máj. 17. 16:50
 2/6 Angelo84 ***** válasza:

gondolom "számszakilag" egyenlőt ért ez alatt. :D


legyen a 6, 8 és 10 oldalú derékszögű 3szög.


6 és 8 a befogók, 10 az átfogó.


pitagorasz teljesül, mert:


6*6+8*8=10*10

36+64=100


derékszögő 3szög területe befogó*befogó/2:


6*8/2=24


kerülete meg az oldalak összege:


6+8+10=14+10=24

2015. máj. 17. 20:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Bizonyíthatóan két ilyen háromszög van:

a

6, 8, 10

és az

5, 12, 13

oldalú.

2015. máj. 18. 11:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, kissé pongyola a kérdés megfogalmazása.

Jobb lett volna valahogy így:

Létezik-e olyan derékszögű háromszög, amelynél a kerület és a terület MÉRŐSZÁMA egyenlő és minden oldala egész szám?

2015. máj. 18. 12:00
 5/6 BringaManó ***** válasza:

("és minden oldala hosszának a mérőszáma egész szám" :-);

és ráadásul kiegészítésképpen a mértékegységeket is meg kellett volna adni. hacsak nem az SI a default.)

2016. jan. 21. 02:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha valakit érdekel, szívesen elküldöm a két háromszög meghatározásának levezetését.
2016. jan. 22. 18:59