2014. ápr. 18. 21:47
3/5 anonim válasza:
Teljesen igaza van az első válaszolónak, a koszinusz tétel alkalmazása adja a legegyszerűbb megoldást.
Legyen
a = 5 - a háromszög alapja
b = 6 - a háromszög szára
α = ? - az alapon fekvő szög
Ekkor az egyik szárra felírt koszinusz tétel a következő lesz:
b² = a² + b² - 2ab*cosα
Összevonás után
2ab*cosα = a²
Egyszerűsítve (a <> 0)
2b*cosα = a
amiből
cosα = a/2b
=========
Behelyettesítve
cosα = 5/12 = 0,41666666666666666666666666666667
ebből
α = 65,375681647835924261232061468877°
egészre kerekítve
α = 65°
======
4/5 anonim válasza:
Jó lesz az érettségi ha ennyi se megy :D
5/5 anonim válasza:
Azt javaslom, hogy zt a megoldást nézd meg:
Ha most tanuljátok a szögfüggvényeket, akkor ezt a videót is javaslom: