Egy egyenlő szárú háromszög alapja 5 cm, a szára 6 cm hosszú. Hány fokosak a háromszög alapon fekvő szögei? A szögek nagyságát egész fokra kerekítve adja meg! Válaszát indokolja!


2014. ápr. 18. 21:47
 1/5 Kacsa Tibor ***** válasza:
83%
koszinusztétel
2014. ápr. 18. 22:06
 2/5 anonim válasza:
0%
jéézusoom
2014. ápr. 18. 22:20
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen igaza van az első válaszolónak, a koszinusz tétel alkalmazása adja a legegyszerűbb megoldást.


Legyen

a = 5 - a háromszög alapja

b = 6 - a háromszög szára

α = ? - az alapon fekvő szög


Ekkor az egyik szárra felírt koszinusz tétel a következő lesz:

b² = a² + b² - 2ab*cosα

Összevonás után

2ab­*cosα = a²

Egyszerűsítve (a <> 0)

2b*cosα = a

amiből

cosα = a/2b

=========


Behelyettesítve

cosα = 5/12 = 0,41666666666666666666666666666667

ebből

α = 65,375681647835924261232061468877°

egészre kerekítve

α = 65°

======

2014. ápr. 18. 23:07
 4/5 anonim ***** válasza:
2%
Jó lesz az érettségi ha ennyi se megy :D
2014. ápr. 19. 09:19
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

Azt javaslom, hogy zt a megoldást nézd meg:

[link]

Ha most tanuljátok a szögfüggvényeket, akkor ezt a videót is javaslom:

https://www.youtube.com/watch?v=lWfRzNGPBcY

2014. ápr. 19. 15:51