Egy egyenlő szárú derékszögű háromszög átfogója 5 cm hosszú. Mekkora a befogója?

2014. jan. 23. 17:09
 1/2 anonim válasza:

2b négyzet= 25

azt hiszem

2014. jan. 23. 17:59
 2/2 anonim ***** válasza:

a² + a² = 5²


2*a² = 25


a² = 12,5


a>0

a = gyök(12,5) = 3,54 cm

2014. jan. 23. 21:10