Egy háromszög területe 62m^2. Két szöge 40 és 60 fokos. Milyen hosszúak az oldalai?2014. jan. 28. 19:30
1/1 anonim válasza:
A háromszög belső szögeinek összegére vonatkozó tétel miatt a harmadik szög 80°-os.
Fel kell írni mindhárom szögre a szinuszos területképletet, azzal kapunk egy háromismeretlenes egyenletrendszert, amit már meg tudunk oldani:
62=a*b*sin(40°)/2
62=a*c*sin(60°)/2
62=b*c*sin(80°)/2.