Egy háromszög területe 62m^2. Két szöge 40 és 60 fokos. Milyen hosszúak az oldalai?

Egy háromszög területe 62m^2. Két szöge 40 és 60 fokos. Milyen hosszúak az oldalai?

2014. jan. 28. 19:30
 1/1 anonim ***** válasza:

A háromszög belső szögeinek összegére vonatkozó tétel miatt a harmadik szög 80°-os.


Fel kell írni mindhárom szögre a szinuszos területképletet, azzal kapunk egy háromismeretlenes egyenletrendszert, amit már meg tudunk oldani:


62=a*b*sin(40°)/2

62=a*c*sin(60°)/2

62=b*c*sin(80°)/2.

2014. jan. 28. 19:57