2015. máj. 17. 17:02
1/2 anonim válasza:
Legyen az alap hossza x, a hozzá tzartozó magasság m, a szárhoz tartozó magasság d.
Egyrészt fel lehet írni a területet kétféleképpen:
x*m/2=12*d/2 --> x*m=12d
Másrészt észre lehet venni, hogy a fél háromszög hasonló ahhoz a háromszöghöz, amit a d, 8 és az x határolnak.
(Ha jól értem a szárak közös csúcsánál van a 4.)
A megfelelő arányok:
m/(x/2)=d/8 --> 16m=dx
E két egyenlet oldalait elosztva:
x/16=12/x --> x^2=96 --> x=gyök(192)
Ugyanezt paraméteresen is meg lehet csinálni ugyanígy:
x/(2q)=(p+q)/x --> x^2=2q(p+q) --> x=gyök[2q(p+q)]
2/2 anonim válasza:
bocs, az előzőben nem 96, hanem 192 van a számolás végén!!!