A 32 lapos magyar kártyából egy lapot véletlenszerűen kihúzunk. Anna kap egy pontot, ha a kihúzott lap zöld, Béla kap egy pontot, ha a kihúzott lap hetes. Mi a valószínűsége, hogy Anna nem kap pontot; mindketten kapnak egy pontot?


2015. máj. 18. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
3/4 és 1/32?
2015. máj. 19. 01:57
 2/4 A kérdező kommentje:
Miért annyi?
2015. máj. 19. 17:24
 3/4 anonim ***** válasza:

1-Anna 1 pont 1/4=25% (negyede zold)

2-Bela 1pont 1/8=12,5% (nyolcada 7-es)

3-Anna nem kap pontot 75% (3negyed)

4-Anna Bela 2pont=1/4szorozva 1/8=1/32=3,125%

Ha nem erted gyere az ovodaba...:-)

2015. júl. 20. 04:03
 4/4 anonim ***** válasza:

(Anna es Bela) 1 es 1pont

(AnnaBela)-1pont

2015. júl. 20. 04:09