Mennyi a valoszinusege, hogy az alaposan megkevert 32lapos magyar kartyabol negy lapot kihuzva, a kihuzott lapok kozott lesz piros?

legyszi segitsetek nagyon fontos lenne ://

2014. máj. 18. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel azt nehezebb lenne megszámolni, hogy mikor lesz piros, számoljuk meg azt, hogy mikor nem lesz, és a kapott esetek számát kivonva az összes lehetséges eset számából, megkapjuk, hogy hány esetben lesz piros. Feltesszük, hogy a húzás sorrendje nem számít, ekkor


összes eset száma: 32 lapból kell 4-et kiválasztanunk, ez (32 alatt a 4).

kedvező esetek száma: a pakliból kivesszük az összes (8) pirosat, így 24 lap marad, amiből válogatnunk kell, ezt (24 alatt a 8)-féleképpen tehetjük meg.


Ennek a kettőnek a különbsége adja, hogy hány esetben lesz piros a kezünkben:


(32 alatt a 8)-(24 alatt a 8)=10518300-735471=9782829 esetben lesz piros a kezünkben. Ebből még ki kell számolnunk a valószínűséget a kedvező eset/összes eset képlettel: 9782829/10518300=~0,93=93%

2014. máj. 18. 11:40
 2/4 A kérdező kommentje:
de ha 32alatt a 4 van akkor miert 32alatt a 8 - 24alatt a 8 lesz? :)
2014. máj. 18. 11:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazad van, az a 8-as megzavart kicsit :)


(32 alatt a 4)-(24 alatt a 4)=35960-10626=25334


Valószínűség: 25334/35960=~0,7045=70,45%


Gyanús is volt nekem az a 93%-os valószínűség :)

2014. máj. 18. 11:56
 4/4 A kérdező kommentje:
koszonom :)
2014. máj. 18. 12:13