Elmagyaráznátok hogy lehet megoldani ezt a parciális differenciálegyenletet?

[link]

2015. máj. 16. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Sokféleképp megoldható.


Pl. felírva a Lagrange-rendszerét, azonnal adódik hogy:


(3/2)x^2=-sin(y).


Vagyis minden folyan fv. megoldás, amely (3/2)x^2+siny-nak függvénye, azaz az általános megoldás alakja:


u(x,y)=F((3/2)x^2+siny)).


Ezenkívül esetleg még burkoló lehet, azt még meg lehetne gondolni, de azt rád bízom.

2015. máj. 17. 01:40
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ

már csak annyi kérdésem van, hogy miért kell integrálni a 3x-et és deriválni a cos y-t?

2015. máj. 17. 11:52
 3/3 anonim ***** válasza:
A Lagrange-rendszerből következik. Az elméleti háttér nagyon mély. Ha érdekel, akkor kvázilineáris parcdiffegyenletek témakörben keresgélj.
2015. máj. 17. 19:17