Háromváltozós függvény deriválása?

Kép: [link] (feladat + az én megoldásom, ami feltételezem, hogy nem jó...)

2015. márc. 3. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
A z szerinti parciális deriváltad szerintem nem jó, a többit én is úgy csináltam volna, ahogy te.
2015. márc. 3. 12:58
 2/4 A kérdező kommentje:
jaj de jó, örülök, hogy legalább 2 jó :D akkor valaki el tudná magyarázni hogy a z szerintit hogyan kell?
2015. márc. 3. 13:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Vidd fel a számlálóba...
2015. márc. 3. 13:07
 4/4 anonim ***** válasza:

c=(x^4)*(-2)*(y^-2.5)

f(x,y,z)=c*(1/3(z^-2))=c*(3(z^-2))^-1=c*(1/3)*z^2 ezt már gondolom egyszerűbb lederiválni így


egyébként itt ellenőrízheted magad:

[link]

2015. márc. 3. 13:20