Hogyan kell megoldani ezt a feladatot?


rja fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely átmegy a

P 3 5; 

ponton és párhuzamos a

4x+5y=0

egyenletű egyenessel! (



2015. ápr. 28. 22:03
 1/1 bongolo ***** válasza:

A megadott egyenes normálvektora leolvasható az egyenletből: a (4; 5) vektor az. Minden erre párhuzamos egyenesnek is ugyanez a normálvektora.


Egy (a;b) ponton átmenő (n; m) normálvektorú egyenesnek az egyenlete:

n·x + m·y = n·a + m·b


Vagyis most:

4x + 5y = 4·3 + 5·5

4x + 5y = 37

2015. ápr. 28. 22:29