rja fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely átmegy a
P 3 5;
ponton és párhuzamos a
4x+5y=0
egyenletű egyenessel! (
2015. ápr. 28. 22:03
1/1 bongolo válasza:
A megadott egyenes normálvektora leolvasható az egyenletből: a (4; 5) vektor az. Minden erre párhuzamos egyenesnek is ugyanez a normálvektora.
Egy (a;b) ponton átmenő (n; m) normálvektorú egyenesnek az egyenlete:
n·x + m·y = n·a + m·b
Vagyis most:
4x + 5y = 4·3 + 5·5
4x + 5y = 37