Valaki megoldaná ezt a két feladatot?


1. Egy deltoid szimmetriaátlója 6,3 cm hosszú, amelyet a 4 cm hosszúságú másik átló 16:5 arányban oszt két részre.

a, Mekkora a deltoid kerülete és területe?

b, Mekkorák a deltoid szögei?


2. Milyen magas az a torony amely a torony aljától 50 m távolságra 1,5 m magasan elhelyezett műszer segítségével 23,5 fokos szöggel látható?


2015. ápr. 28. 16:55
 1/2 anonim válasza:

Off!


Az életben nem fogod megtanulni ha mással csináltatod meg a / gondolom én / házi feladatodat.

Kapj elő egy függvény táblázatot abban benne vannak az összefüggések képletek.


Vagy ha abszolút nem érted az egészet, óra után menj oda a tanárhoz és kérd meg hogy magyarázza el még egyszer, nem fog nemet mondani szerintem. Ha meg igen, keress másik tanárt a suliban egyik szünetben és megvan oldva a probléma

2015. ápr. 28. 17:37
 2/2 anonim ***** válasza:

1. feladat


Kétféle derékszögű háromszög keletkezik:


I. Az egyik befogó a 4cm-es átló fele, vagyis a1=2cm, a másik a 6,3cm-es megfelelő darabja. Kezdjük a rövidebbel!

b1=6,3*5/(16+5)=1,5cm.

Ezzel az átfogó, ami a deltoid rövidebbik oldala (Pitagorasz):

a^2=a1^2+b1^2

a=2,5cm


II. Az egyik befogó itt is a 4cm-es átló fele, vagyis a2=2cm, a másik a 6,3cm-es megfelelő darabja.

b2=6,3*16/(16+5)=4,8cm.

Ezzel az átfogó, ami a deltoid hosszabbik oldala:

b^2=a2^2+b2^2

b=5,2cm


A deltoid kerülete, K=2*(a+b)=15,4cm

A deltoid területe, T=e*f/2=4*6,3/2=12,6cm2


A szögek a háromszögek szögeinek kétszeresei.

Kisebbik háromszög:

tg(alfa)=1,5/2 => alfa=36,86°

beta=90°-alfa=53,14°

Nagyobbik háromszög:

tg(gamma)=4,8/2 => gamma=67,38°

delta=90°-gamma=22,62°


Az e átlón fekvő szögek azonosan alfa+gamma=104,24°-osak.

Az f átlón fekvő két szög:

2*beta=106,28°

2*delta=45,24°


2. feladat

Megint derékszögű háromszög. A műszer feletti magasságot jelölje x! Ekkor:

tg(23,5°)=x/50, amiből x=21,74m


Ehhez hozzá kell adni a műszer magasságát, így a tényleges magasság, h=x+1,5=23,24m

2015. ápr. 28. 18:42