Mekkora a gravitációs vonzóerő a 150t és a 32t tömegű ólomgolyó között:b)mekkora ez az erő amikor a 2 gömb érintkezik?(az ólom sűrűsége:11300 kg/m3)
-levezetés is fontos lenne
2014. ápr. 5. 21:26
1/4 anonim válasza:
Két test közötti gravitációs vonzóerőt az F=G*m1*m2/d^2 képlet adja meg ahol G=6,67*10^-11 gravitációs állandó, m1 és m2 a két test tömege és d a két test tömegközéppontja közötti távolság. Ki kell számolnunk a két gömb sugarát (r1-et és r2-t), mert e kettő összege adja meg d-t, tehát d=r1+r2. Az ólomgömb tömegére vonatkozó képlet m1=ró*4*r1^3*pi/3, m2-nél ugyanez, csak r2-vel. Innét kifejezed r1-et és r2-t, behelyettesítesz a fenti képletekbe, és kész is. Innen már menni fog? Bocsi, ha túl szájbarágós volt. :D
2/4 A kérdező kommentje:
Igen,szerintem menni.:) csak annyi,hogy ez a jel mit jelent a feladatodban? (^)
2014. ápr. 6. 09:29
3/4 anonim válasza:
A hatványozás jele, pl. d^2 az d a másodikon, r1^3 az r1 a harmadikon, 10^-11 az 10 a minusz tizenegyediken.
4/4 A kérdező kommentje:
Ja értem,köszi szépen.:)
2014. ápr. 9. 10:35