Valaki segítene fizikából?


A mosógép centrifugájának fordulatszáma 15 1/s. Mekkora a centripetális gyorsulása a 30 cm sugarú centrifugadobra tapadó ruhadarabnak? Mekkora a 15 kg tömegű ruhára ható erők eredője?


f=15 1/s

r=30cm=o,3m

m = 5 kg

acp=?


Tovább nem tudom



#feladat #fizika #egyelnetes körmozgás
2014. ápr. 4. 03:30
 1/2 anonim ***** válasza:

acp = r·ω² = r·(2π·f)² = 0,3·4π²·15² = 2664,8 m/s²


Fcp = m·acp = 15·2664,8 = 39972 N

2014. ápr. 4. 07:32
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm:))
2014. ápr. 8. 04:34