Hány mól víz (H2O) tartalmaz annyi oxigént, mint 220 g széndioxid (CO2)?

2015. ápr. 27. 15:02
 1/2 anonim ***** válasza:
kétszerannyi
2015. ápr. 27. 15:24
 2/2 anonim ***** válasza:

M(CO2)=44g/mol

n(CO2)=m/M=220g/44g/mol=5 mol


ebben az 5 molban van 10 mol oxigén

és ebből látható, hogy hány mól vízben van

2015. ápr. 27. 17:30