Köszi!
2015. ápr. 14. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:

hát nézzük meg, hogy mennyi ennek a kirstályhidrátos borzalomnak a moláris tömege


10*18 + 60 + 46 = 286g/mol

tehát 1 mol 46 grammot tartalmaz


20/46*100=43,48%-a tartalmaz 1 molnak ennyit


286*0,4348=124,35g kécceraláhúzva

2015. ápr. 14. 20:11
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Ment a zöld kéz! :)
2015. ápr. 14. 20:30