Köszi!2015. ápr. 14. 19:51
1/2 anonim válasza:
hát nézzük meg, hogy mennyi ennek a kirstályhidrátos borzalomnak a moláris tömege
10*18 + 60 + 46 = 286g/mol
tehát 1 mol 46 grammot tartalmaz
20/46*100=43,48%-a tartalmaz 1 molnak ennyit
286*0,4348=124,35g kécceraláhúzva
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Ment a zöld kéz! :)
2015. ápr. 14. 20:30