Hogyan számoljuk ki ezt az időt?

Ha egy 45 kg-os ember 65 m magassàgról zuhan le , hàny perc alatt ér földet ?

#fizika #idő kiszàmízàsa
2015. ápr. 25. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:

√(65/(g/2)) / 60 ≈ √13 / 60 perc

Valamivel több, attól függően, hogy fejjel lefelé, vagy széttárt karokkal.

2015. ápr. 25. 14:00
 2/9 anonim ***** válasza:

s = g/2 * t^2


Ahol "g" a nehézségi gyorsulás, amit kerekítve 10 m/s^2 -nek szokás venni a fizikaórákon.


Eszerint:


65 = 10/2 * t^2


65 = 5 * t^2


13 = t^2


t = gyök(13) = 3,6 s


3,6 másodperc múlva ér földet. Mint látod, a tömegtől független a földet érés ideje, zuhanás (szabadesés) közben ugyanis súlytalanság van. Ezért van az, hogy ha egy vasgolyót és egy papírgolyót azonos magasságból ugyanakkor ejtünk le, akkor egyszerre fognak földet érni.

2015. ápr. 25. 14:04
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Utolsónak: ez csak ideális esetben történik így, közegellenállás lévén ez máshogy történik......
2015. ápr. 25. 15:39
 4/9 anonim ***** válasza:

#3: Légyszíves ne próbálj meggyőzni a fizikáról. Diplomás fizikus vagyok. Egy gimnáziumi feladatban (de még az is lehet, hogy általános iskolás) eltekintünk a közegellenállástól egy szabadeséses feladatban... Nyilván a számolás már ott megbukik, hogy a "g"-t 10-nek vesszük, nem pedig 9,81-nek.


Amennyiben a golyós példámat szeretted volna ezzel cáfolni, akkor azt meg sem hallottam. A közegellenállás teljes mértékben figyelmen kívül hagyja, hogy mekkora a testek tömege, hanem csak a testek alakjától függ. Mivel mindkét test golyó, így tökmindegy mekkora közegellenállás hat rájuk, mindenképp egyszerre fognak földet érni.

2015. ápr. 25. 15:49
 5/9 anonim ***** válasza:

#4: "Mivel mindkét test golyó, így tökmindegy mekkora közegellenállás hat rájuk, mindenképp egyszerre fognak földet érni."

Nemcsak hogy nem vagy fizikus, de elég h is vagy hozzá...

2015. ápr. 25. 19:46
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 köszönöm a rendkívül elmés és hozzá nem értő véleményt. Esetleg kifejthetnéd, hogy szerinted miért nem hat ugyanakkora közegellenállás két ugyanolyan alakú és méretű testre... ha ugyanakkora hat, márpedig igen, akkor egyszerre is fognak földet érni. Ki is a hülye? Nézz már utána a dolgoknak mielőtt a másikat szidod.
2015. ápr. 25. 22:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Félremagyarázod:

Ugyanakkora közegellenállás(k) hat két ugyanolyan alakú és méretű testre. Ez O.K.

De ha más anyagból vannak, más a tömegük(m,M), és más lesz a gyorsulásuk is!

F = m*a ; F az eredő erő, tehát m*g-k, ill. M*g-k

azaz a gyorsulások (m*g-k)/m ≠ (M*g-k)/M ; ha k>0.

Tehát NEM egyszerre fognak földet érni.

2015. ápr. 26. 00:42
 8/9 anonim ***** válasza:
a nehézségi g
2015. máj. 6. 12:42
 9/9 anonim ***** válasza:
a nehézségi gyorsulás tömegtöl független. egy evőkanálra is 9.81m/s`2 meg egy 100 kilós emberi testre is. a légellenállás valamennyire beleszólhat a dologba, de a nehezebb test egy fél pillanattal sem ér hamarabb földet.
2015. máj. 6. 12:46