---ha meg van adva az út és a gyorsulás.
Ilyen képlet-rendezésekre lennék kíváncsi. Holnap írunk, és kezdem érteni.
2014. nov. 18. 18:56
1/5 anonim válasza:
deltax=v0*t+(1/2)*a*t^2
v=v0+a*t
Ezekből mind tudsz időt számolni.
v0:kezdeti sebesség (pl. függőleges ejtésnél (szabadesésnél) nulla)
a:gyorsulás (szabadesésnél stb. a=g)
deltax:kitérés/elmozdulás (köznyelvben az út).
2/5 anonim válasza:
a = v/t
v= s/t
tehát a=s/t(a négyzeten)
átrendezve:
t = gyök(s/a)
Sok sikert :D
3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Akkor nem gyök(2s/a) ?
2014. nov. 18. 19:28
5/5 anonim válasza:
a=a
v=a*t+v0
x=0.5*a*t^2+v0*t+x0
a:gyorsulás
v:sebesség
v0:kezdeti sebesség
x0:kezdeti elmodulás
x:elmozdulás
szimpla egyenlet rendszer, megoldod, örülsz.