Fizikában hogy számoljuk ki az időt?


---ha meg van adva az út és a gyorsulás.

Ilyen képlet-rendezésekre lennék kíváncsi. Holnap írunk, és kezdem érteni.



2014. nov. 18. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

deltax=v0*t+(1/2)*a*t^2

v=v0+a*t

Ezekből mind tudsz időt számolni.

v0:kezdeti sebesség (pl. függőleges ejtésnél (szabadesésnél) nulla)

a:gyorsulás (szabadesésnél stb. a=g)

deltax:kitérés/elmozdulás (köznyelvben az út).

2014. nov. 18. 19:01
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

a = v/t

v= s/t

tehát a=s/t(a négyzeten)


átrendezve:

t = gyök(s/a)


Sok sikert :D

2014. nov. 18. 19:16
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Akkor nem gyök(2s/a) ?
2014. nov. 18. 19:28
 4/5 anonim ***** válasza:
"2" nélkül.
2014. nov. 18. 19:32
 5/5 anonim ***** válasza:

a=a

v=a*t+v0

x=0.5*a*t^2+v0*t+x0


a:gyorsulás

v:sebesség

v0:kezdeti sebesség

x0:kezdeti elmodulás

x:elmozdulás


szimpla egyenlet rendszer, megoldod, örülsz.

2014. nov. 19. 03:13