4x+2y=-16 az ugyan az mint 8x+4y=-36?

2015. ápr. 23. 01:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. ápr. 23. 01:58
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha 32 lenne a 36 helyett, akkor igen.
2015. ápr. 23. 02:22
 3/4 A kérdező kommentje:
jó, mert 32
2015. ápr. 23. 03:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, csak kettővel megszorozták.


4x+2y=-16 /*2

8x+4y=-32 /:4

2x+1y=-8


stb.

2015. ápr. 23. 10:59