2015. ápr. 19. 16:48
1/2 anonim válasza:
attól függ milyen adatok vannak megadva.
ha pl adott a4 és a2 akkor
a4=a2*q^2 (négyzet=^2)
Ha adott az Sn vagy az elemszám akkor
Sn=a1* (q^n-1/q-1)
2/2 anonim válasza:
de a függvénytáblád 31.oldalán megtalálod, ha a sárga kiadású van meg. de a fehérben is benne van!!