Hogyan kell kiszánolni egy mértani sorozat hányadosát?

2015. ápr. 19. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:

attól függ milyen adatok vannak megadva.

ha pl adott a4 és a2 akkor

a4=a2*q^2 (négyzet=^2)


Ha adott az Sn vagy az elemszám akkor

Sn=a1* (q^n-1/q-1)

2015. ápr. 19. 16:51
 2/2 anonim ***** válasza:
de a függvénytáblád 31.oldalán megtalálod, ha a sárga kiadású van meg. de a fehérben is benne van!!
2015. ápr. 19. 16:52