Előre is köszönöm és minden jót!2015. ápr. 11. 16:05
2/3 anonim válasza:
Mértani sorozatnál a szorzás művelete áll fent, vagyis ha tudod az elsőtagot, ami ezesetben a1=-3. A quociens=-2. Neked az 5.tagot kell meghatároznod, akkor szépen végig szorozgatsz... :)
a1=-3
a2=-3*(-2)=6
a3=6*(-2)=-12
a4=-12*(-2)=24
a5=24*(-2)=-48 ----> így a sorozat 5.tagja -48.
Remélem érthető :)
3/3 A kérdező kommentje:
Érthető köszönöm szépen!
2015. ápr. 12. 08:40