Egy mértani sorozat első tagja -3 a hányadosa -2. Adja meg a sorozat ötödik tagját! Letudná írni valaki a megoldás menetét?

Előre is köszönöm és minden jót!
2015. ápr. 11. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
-3*(-2)^4
2015. ápr. 11. 16:12
 2/3 anonim ***** válasza:

Mértani sorozatnál a szorzás művelete áll fent, vagyis ha tudod az elsőtagot, ami ezesetben a1=-3. A quociens=-2. Neked az 5.tagot kell meghatároznod, akkor szépen végig szorozgatsz... :)


a1=-3

a2=-3*(-2)=6

a3=6*(-2)=-12

a4=-12*(-2)=24

a5=24*(-2)=-48 ----> így a sorozat 5.tagja -48.


Remélem érthető :)

2015. ápr. 11. 16:14
 3/3 A kérdező kommentje:
Érthető köszönöm szépen!
2015. ápr. 12. 08:40