Yeti41 kérdése:

Mértani sorozat második tagja 2,11 tagja pedig 33996. Mennyi az első 10 tag összege?

Köszönöm szépen a válaszokat.
2015. ápr. 13. 18:02
 1/2 Timcu válasza:
Ez egy egyenletrendszer. 1. egyenlet: a sorozat második tagja= a sor. 1.tagja * q-val =2. 2. egyenlet: a sor. 1.tagja * q^10-en = 33996. Az második egyenletet osztjuk az elsővel. Vagyis ha egyszerűsítünk q^9= 33996/2 . innentől pedig kiszámolható a q = 2,95 Visszahelyettesítve az első egyenletbe pedig az ismeretlen csak a mértani sorozat első tagja lesz ami = 0,68
2015. ápr. 13. 18:33
 2/2 Timcu válasza:
Utána pedig behelyettesítesz a megoldóképletbe.
2015. ápr. 13. 18:37