Tudom, hogy könnyű, de egyszerűen nem tudom megcsinálni!
Valaki segítene, levezetné nekem?
Előre is köszönöm!!!
2015. márc. 22. 18:41
1/3 anonim válasza:
Nézd meg ezt:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
Szerintem ugyan ez a trükk működik a te feladatodban is.
2/3 A kérdező kommentje:
Valami már kezd alakulni, de még halovány :/
Felírtam:
a1 + a1*q + a1*q^2 + a1*q^3 = 468
a1*q^4 + a1*q^5 + a1*q^6 + a1*q^7 = 292500
Így bontottam fel, de elakadtam:
a1 (1+q+1+q^2+1+q^3)=468
a1*q^4(1+q^1...)????? Most mindig írjam ki azt is, hogy 1+...???
Teljesen zavaros :S
2015. márc. 22. 19:11
3/3 anonim válasza:
Nincsenek ott 1-ek! Az amit látsz az első elem sorszáma (alsó indexben van!) Nézd meg az előző válaszban küldött linkemet!!