Egy mértani sorozat első négy tagjának összege 468, az 5. ,6. ,7. és 8. tag összege 292500. Melyik ez a sorozat?


Tudom, hogy könnyű, de egyszerűen nem tudom megcsinálni!

Valaki segítene, levezetné nekem?


Előre is köszönöm!!!


2015. márc. 22. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

Szerintem ugyan ez a trükk működik a te feladatodban is.

2015. márc. 22. 18:53
 2/3 A kérdező kommentje:

Valami már kezd alakulni, de még halovány :/

Felírtam:

a1 + a1*q + a1*q^2 + a1*q^3 = 468

a1*q^4 + a1*q^5 + a1*q^6 + a1*q^7 = 292500


Így bontottam fel, de elakadtam:

a1 (1+q+1+q^2+1+q^3)=468

a1*q^4(1+q^1...)????? Most mindig írjam ki azt is, hogy 1+...???

Teljesen zavaros :S

2015. márc. 22. 19:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincsenek ott 1-ek! Az amit látsz az első elem sorszáma (alsó indexben van!) Nézd meg az előző válaszban küldött linkemet!!
2015. márc. 22. 19:17