2015. ápr. 12. 14:58
1/3 anonim válasza:
Elsőre azt gondolnám, hogy csak a nyugalmi pontja lesz máshol. A rezgőrendszer SAJÁTSÁGAI ettől nem változnak. A diffegyenlet homogén része ugyanaz...
2/3 A kérdező kommentje:
kifejtenéd bővebben?
2015. ápr. 15. 17:33
3/3 anonim válasza:
Ha a rugódat lineárisnak feltételezed (Fr=k*x),a különbség, hogy a nyugalmi pont nem a rugó kinyújtatlan állapotában lesz, hanem annál az x megnyúlásnál, ahol m*g=k*x. Gondolom nem úgy szól a kérdés, hogy közben F(t) időfüggvényű erővel cibálod, hanem valamekkora kitérítés után elengeded.. Így a rezgés frekvenciája, a csillapítás (ha van) azonos lesz...