Szabó Sándor67 kérdése:

Tudna-e valaki segíteni a következő szöveges feladat megoldásában: Mekkora szögben érkeznek a napsugarak a talajra, ha egy függőleges rúd árnyéka 75%-a a rúd hosszának?

2015. febr. 4. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A rúd hossza=x

árnyéka0.75x

tg(alfa)=x/0.75x=1/0.75

alfa=53.1fok

2015. febr. 4. 18:12
 2/5 anonim ***** válasza:
12%
Gratulálok. A rohadt lusta félhülyéknek mindig megcsinálja egy balek a leckéjét. Remélem, hibás az eredmény :)
2015. febr. 4. 18:39
 3/5 A kérdező kommentje:

Tisztelt Zoligyerek!

Köszönöm kitüntető kommentedet de ez ne m kizárólag a lustaságról szól,csak nem mindenki matekzseni mint amilyen biztos te is vagy !

De azért köszönöm lelkesítő szavaidat !

2015. febr. 4. 18:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Azért ezzel a mondattal a válaszolót is sértegeted.Azért annyira baleknek nem érzem magam.

De ha téged ez ennyire zavar akkor miért olvasgatod ezt a kategóriát?

2015. febr. 4. 20:03
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem értem miről beszélsz csak segítségre volt szükségem semmi "másra"!
2015. febr. 5. 15:06